Yeni Yağışlı Hava Dalgası Geliyor

Meteoroloji, yurdun bugün Doğu Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girdiğini açıkladı

Yurdun güney ve doğu bölgelerinde görülecek yağışların Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Muş, Bitlis, Hakkari ve Vanın güney ilçelerinde kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışlı havanın doğu bölgelerinde etkili olduktan sonra yarın öğleden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

VATANDAŞLARA UYARI

Ancak yurdun batı bölgelerinin bu geceden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir ılık ve yağışlı sistemin etkisine girmesi bekleniyor. Hafta sonuna kadar iç ve batı bölgelerimizde görülmesi beklenen yağışların yarın akşam saatlerinden itibaren ve Cuma günü Marmaranın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdenizde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması tahmin ediliyor. Kuvvetli yağış sebebiyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

SICAKLIKTA DÜŞÜŞ OLMAYACAK

Rüzgarın yarın Marmara ve Egede, Cuma günü ise Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu Bölgesi ve Batı Karadenizde güney yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara karşı da dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Hava sıcaklığında önümüzdeki hafta başına kadar önemli bir değişiklik beklenmiyor. Karadeniz ve İç Anadolu Bölgesinde hissedilir derecede olmak üzere ülke genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLUDA KUVVETLİ KAR YAĞIŞI

Bu akşam saatlerinden itibaren Doğu Anadolunun doğusunda görülecek kar yağışının, Muş, Bitlis, Hakkari ile Vanın güney ilçelerinde (Başkale, Gürpınar, Bahçesaray ve Çatak) yarın öğle saatlerine kadar kuvvetli olması beklendiğinden ilgililerin ve vatandaşların meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması istendi.

EGEDE KUVVETLİ FIRTINA BEKLENİYOR

Halen Egede güney ve güneybatı yönlerden esmekte olan rüzgarın, bu gece saatlerinden itibaren kuvvetlenerek 6 ila 8 kuvvetinde fırtına, yarın akşam saatlerinden itibaren ise 7 ila 9 kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Kuvvetli fırtınanın Cuma sabah saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir