Genel Haberler

Ramazan pidesinin fiyatı belirlendi

Ramazan pidesinin bu yıl 2 TLden satışa sunulacağı açıklandı. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, bu yıl Ramazan pidesinin 2 TLden satışa çıkarılacağını söyledi. Bu fiyat, geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 10 artış anlamına geliyor.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmeğe 2 yıldan bu yana zam yapılmadığını söyledi. Maliyetlerin artmasıyla ekmeğe zam yapmak durumunda kaldıklarına dikkati çeken Balcı, Ramazan pidesinin de bu yıl 2 TLden satılacağını belirtti. Balcı Geçen yıl 500 gram olan Ramazan pidesi bu yıl 450 gram olarak 2 liradan satışa sunulacak. Bu da yüzde 10luk bir fiyat artışını beraberinde getirdi. dedi.

Aynı zamanda Sakaryada Fırıncılar Odası Başkanı da olan Halil İbrahim Balcı, Sakaryada 2 yıldır ekmek fiyatlarında bir artış olmamıştı ancak artan maliyetler nedeniyle halkımızın durumunu da göz önünde bulundurarak fiyat artışı isteniyor. Daha önce 300 gramı 1 liradan satılan ekmek, şimdi de 250 gramdan satılacak. Bu fiyat ise İstanbulda 2 yıldır uygulanıyor, diğer illerde de uygulanıyor şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir