Sabah kalktıklarında büyük şok yaşadılar!

İBB ekipleri gece yarısı gerçekleştirdikleri bir operasyonla Selimpaşa Kadir Has Üniversitesi’nin sahil kısmında kalan bir büfeyi yıktı. Başkan Işıklar; “Bu eşkıyalıktan başka bir şey değil” diyerek duruma tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri Silivri Selimpaşa Mahallesi’nde bulunan bir büfeyi gece yarısı yaptıkları bir operasyonla yıktı. Silivri Belediyesi tarafından gerçekleştirilen düzenleme çalışmalarının ardından büyük bir hareket kazanan Selimpaşa Halaskargazi Caddesi’nde bulunan büfenin yıkım gerekçesi İBB ekipleri tarafından açıklanmadı.

IŞIKLAR; “BUNU EŞKIYA BİLE YAPMAZ”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; “Dört buçuk senedir bir tane yere ruhsat vermeden ‘git burayı aç’ demedim, demem. Yıkılan büfe yeri ile ilgili Silivri Belediye Encümen kararı var. Büyükşehir’e de yazı gönderdik. Kendi iç yazışmaları da var. İlçe genelinde 62 yer ile ilgili tutanak tuttular, tüm yerlerin Silivri Belediyesi yetkisi dahilinde olduğunu ifade eden kendi beyanları, yazışmaları var. Bu eşkıyalıktan başka bir şey değil. Astarı pahalıya mal olacak. Kim tarafından yaptırıldığını biliyoruz. Yaptığımız hizmetler birilerini rahatsız ediyor. Selimpaşa’da Kavun Festivali yapacağız, belediyenin tarlalarına bamya ve kavun eken çiftçilere geriye dönük ecrimisil borçları çıkarmaya başladılar. Afişler asıyoruz, aynı gün gelip indiriyorlar. Böyle küçük hesaplar, böyle ucuz düşünceler olabilir mi? Fil yoncanın arkasına saklanırsa ne olur, görünür. Herkes de öğrenecek kim olduğunu. Burada kaçakçılık mı yapılıyor? Her şey yasal, usulsüz hiçbir şey yok. Kimseye bilgi vermeden, ne bir tebligat ne de bir ikazda bulunulmadan sabahın dört buçuğunda gelip yıkım yapıyorlar. Sabaha karşı yapıyorlar çünkü insan içine çıkmaya yüzleri bile yok. İnsanları malına, mülküne, devletine, aldığı izne bile güvenemeyecek duruma getirdiler. Bu mübarek ayda bunu eşkıya bile yapmaz. Konuyla ilgili hukuki sürecin takipçisi olacağız” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir