Tolga Zengin Trabzonspor’a veda etti

Beşiktaş ile anlaşan milli kaleci Tolga Zengin, Trabzonspordan ayrılmak gibi bir talebi ve ısrarının hiçbir zaman olmadığını söyledi.

Tolga Zengin, kentten ayrılmadan önce Faroz mevkisinde kendise ait balıkçı barınağında basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Transfer sürecinde çok şeyler yazılıp çizildiğini, toplantıyla hem bunlara açıklık getirmek hem de veda etmek istediğini belirten Tolga, 1996 yılından bugüne kadar 17 yıl boyunca çeşitli kategorilerde Trabzonsporun şanlı formasına hizmet ettiğini ifade ederek, Türk futbolunda Tolga Zengin olarak bir yerlere geldiysem de bunu önce Allaha sonra Trabzonspora borçluyum. Trabzonsporun bana kattığı değerler parayla pulla ölçülecek değerler değildir dedi.

Annesinin sağlık sorunları ve tedavi sürecinin çok speküle edildiğini dile getiren Tolga, Annemin hastalığını öğrendiğimin ertesi günü takımın başında Bursaspor maçına, ameliyat masasındayken de Antalyaspor maçına çıkmış birisiyim. Annemin sağlığı benim için her şeyden önemlidir fakat Trabzonspordan ayrılma sebebi gösterelimez. Kaldı ki tedavi süreci devam etmektedir, şükürler olsun ki sağlığı da gayet yerindedir. Artık bu konunun konuşulmasını da çok doğru bulmuyorum ifadelerini kullandı.

Trabzonspordan ayrılmak gibi bir talebim ve ısrarım hiçbir zaman olmamıştır diyen Tolga, Bu transfer tamamen Trabzonsporun menfaatleri doğrultusunda gerçekleşmiştir. Şahsımın kulüp yönetiminden tek talebi, Trabzonspordan ayrılışım söz konusu olacaksa, annemin yanında olmak adına tercihimi yurt dışı değil de yurt içi olarak kullanmaktı. Yurt içindeki tek tercihim de Beşiktaştı. Yurt içinden gelen diğer tekliflere de menajerim vasıtasıyla aynı cevabı verdim. Ayrıca transferim sürecinde Trabzonspor kaptanına yakışır şekilde hiçbir konuya müdahil olmadan ve hiçbir açıklama yapmayıp, sessizliğimi koruyarak doğru bir duruş sergilediğimi düşünüyorum.

Şampiyonluk vurgusu
Bü sürecin kendisini çok yorduğunu ifade den mili kaleci, Bu benim ilk transferim inşallah son transferim olacak. Trabzonun bir evladı olarak, bu ayrılık benim için hiç de kolay değil fakat insan hayatında böyle şeyler yaşayabiliyor. Acısıyla tatlısıyla bu kulüpte çok güzel günler geçirdim dedi.

Tolga, 3 Temmuz sürecine de vurgu yaparak, Bu şanlı forma altında Allah bana bir de şampiyonluk yaşamayı nasip etti. Trabzonu, Trabzonsporu ve Trabzonspor taraftarını asla unutmayacağım ve onlar benim için hep özel kalacaklar diye konuştu.

Trabzonspor kaptanı olarak camiadan son isteğini bu takıma, oyuncular, özelikle de Mustafa hocaya en önemlisi de kulübe sahip çıkmaları olduğunu söylleyen Tolga, şöyle devam etti:
Bu kulübün gerçek sahibi taraftarlardır. Her zaman dediğim gibi şahıslar geçicidir, baki kalacak olan kulüptür. Allah Trabzonspora zeval vermesin. Bu transferin hem Trabzonspora hem de şahsıma hayırlı olmasını diliyorum. Hakkım yoktur ama varsa da herkese helal olsun, siz de hakkınızı helal edin dedi.

Etiketler:

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir