Muhteşem Yüzyıl Dizisinde Bu Kez Şehzade Cihangir Öldü

Muhteşem Yüzyıldıda Şehzade Mustafadan sonra bir şehzade daha yaşamını yitirdi… Ölüm sahnesi izleyenleri sarstı

Kanuni Sultan Süleymanın emriyle boğularak öldürülen Şehzade Mustafanın ardından Muhteşem Yüzyılda izleyenleri hüzne boğan bir ölüm daha yaşandı.

Muhteşem Yüzyılın yayınlanan 125. bölümünde, Şehzade Mustafanın ölümünün ardından onu kurtaramamanın vicdan azabıyla yataklara düşen Şehzade Cihangirin içler acısı ölümü geceye damga vurdu.

Hürrem Sultan’ın dördüncü oğlu olarak 1531 yılında dünyaya gelen Şehzade Cihangir çok sevdiği ve hürmetle bağlı olduğu abisini kaybedince yemeden içmeden kesildi.

Yakalandığı melankoli hastalığından kurtulamayan Şehzade Cihangir acılar içinde kıvranırken hekimler hiç umut kalmadığını söyledi.

Oğlunun başucunda acı içinde çaresizlik dolu gözlerle bekleyen Sultan Süleyman oğlu Cihangirin Kurtar beni baba. Azad et ruhumu. Ne olur baba… haykırışlarına dayanamayarak afyon şurubunu kendi elleriyle son kez oğluna uzattı.

Şehzade Cihangir bir süre sonra Güllerin kokusunu duyuyor musun baba? diyerek hülyalar içinde Sultan Süleymanın gözleri önünde son nefesini verdi.

Bu yük çok ağır baba diyerek ölüme giden Şehzade Cihangir abisi Şehzade Mustafanın ölümünün ardından kısa bir süre sonra Halepte sefer sırasında 22 yaşındayken vefat etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir