Kış Uykusu’nu ilk 3 günde kaç kişi izledi

Sinemanın en prestijli ödülünü alan Kış Uykusu ilk 3 günde beklentilerin üzerinde izlendi.

Yönetmen Nuri Bilge Ceylanın Altın Palmiye kazana filmi Kış Uykusunun ilk üç gün rakamları açıklandı. Kış Uykusunun gişe rakamları beklentinin üstünde. Nuri Bilge Ceylanın son filmi Kış Uykusunun Altın Palmiye ödülü sonrası gişede nasıl bir tablo çizeceği merak ediliyordu. BoxOffice Türkiyenin açıkladığı rakamlara göre, 13 Haziranda gösterime giren Kış Uykusunun ilk üç günde ulaştığı izleyici sayısı 43.495.

132 kopy aile gösterime giren Kış Uykusu filminin başrollerinde Haluk Bilginer, Demet Akbağ ve Melisa Sözen bulunuyor. Eşi ve kız kardeşi ile Kapadokyada bir butik otel işleten, eski bir tiyatro oyuncusunun kendi, aile ilişkileri ve çevresiyle hesaplaşmasını anlatan fim, Türkiyede aydın ve entelektüel kesimin yaşantısına dair de gözlemler içeriyor.
Nuri Bilge Ceylanın bir önceki filmi, Bir Zamanlar Anadoluda, 65 kopya ile gösterime girmiş, ilk haftasonunda 18.573, toplamda ise 161.181 kişiye ulaşmştı. Türkiye rakamlarına göre Ceylanın 2008 yapımı Üç Maymun filmini toplamda 127.668 kişi, ilk haftasonunda ise 28.708 kişi tarafından izlenmişti.

İLK 3 GÜN REKORU Recep İvedik 4 TE
Şahan Gökbakar ın Recep İvedik 4 filmi ilk 3 günde 1 milyon 641 bin kişi tarafından izlenirken Fetih 1453 ise 1 milyon 161 bin kişiyi salona çekmişti.

Etiketler:

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir