Kardeşi o tweet yüzünden hakim karşısına çıktı

Ünlü sanatçı Demet Akalının kardeşi Emir Çağ Adanur, Alişana attığı Seni de o travestici yeğenlerini de ben acıtacağım tweeti nedeniyle hakim karşısına çıktı. Adanur, dava konusu tweeti kendisinin atmadığını öne sürdü.

Demet Akalının kardeşi Emir Çağ Adanur, Alişan olarak tanınan ünlü şarkıcı Serkan Burak Tektaşa Twitterdan hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında açılan davada hakim karşısına çıktı. Ünlü şarkıcı Alişana Seni de o travestici yeğenlerini de ben acıtacağım şeklinde tweet attığı öne sürülen Adanurun hakaret suçunu işlediği gerekçesiyle üç aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması isteniyor.

ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞIYORUM
İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde görülen ilk duruşmaya müşteki Alişan katılmazken, sanık Emir Çağ Adanur avukatıyla birlikte hazır bulundu. Kimlik tespiti yapılan sanık Adanur, gelirini beyan ederken, özel bir televizyon kanalında asgari ücretle çalıştığını, asgari ücretin de 850 TL civarında olduğunu söyledi.

TWITTER ŞİFREMİ BEN BİLE BİLMİYORUM
Hakkındaki suçlamayı reddeden Adanur, ifadesinde Ben yazmadım o tweeti. Adres bana ait değil. Zaten şifrem birçok kişide vardır. Ben kendim bilmiyorum şifremi. O tweeti başka birinin attığını düşünüyorum ancak kimin attığını bilmiyorum. Şu an bu Twitter hesabını şifresini bilmediğim için kullanamıyorum. Ceza almam halinde hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını istiyorum dedi.
Ara kararını açıklayan mahkeme sanık avukatına ek savunma için süre vererek duruşmayı erteledi.
İHA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir