Nihat Hatipoğluna Mars sorusu: Eğer giderseniz

Nihat Hatipoğluna Mars sorusu: Eğer giderseniz TV ekranlarında dini program hazırlayıp sunan ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, Marstaki su ile alınan abdest geçerli mi? sorusuna gülümseyerek cevap verdi.

Başta sosyal medyadan olmak üzere kendisine Marsta bulunan su ile ilgili sorular sorulduğuna dikkat çeken Nihat Hatipoğlu, Marstaki su ile alınan abdest geçerli mi? sorusuna canlı yayında cevap verdi: Su varsa abdest alınabilir Marsta su bulunmasından sonra sosyal medyadan tweetler aldım. Bazen takılmak için soruyorlar. Hocam diyorlar Marsta su varmış. Orada abdest alsak, gusül geçerli midir? diye.

Biz gençlerin böyle şeylere takıldıklarını görüyoruz. Ben de cevap verdim, Gençler, laf olsun diye soruyorsunuz belki ama canınız sağ olsun. Marsta su bulursanız yıkanabilirsiniz gusül için. Su varsa şayet siz de Marsa giderseniz kullanabilirsiniz dedim.

Bazıları da Hocam kıble için Marsta nereye döneceğiz diye sordu. Ben de dedim ki, Siz hele Marsa çıkın, kıbleyi ben söylerim size. Kıble nerede? Kıble dünyada. Dünyaya dönersiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir