Altın fiyatları yatay seyrediyor! (Çeyrek altın fiyatları)

Altın fiyatları haftanın son işlem gününde 127 lira seviyesinde dengelendi. Dün ABDde açıklanan 3üncü çeyrek büyüme verisinin yüzde 3,5 ile beklentileri aşmasına karşın altının ons fiyatı geçen haftadan bu yana devam eden yatay seyrini sürdürdü. Peki Çeyrek altın ne kadar oldu?

AA

Yılbaşına sayılı günler kala altın fiyatlarında beklenen değişim yaşanmıyor. Yatay bir duruş sergileyen altın fiyatları yatırımcısını üzüyor. Kapalıçarşıda cumhuriyet altını 856 liradan satışa sunuluyor, güncel durum ve uzman yorumları haberimizin devamında.

Dün ABDde açıklanan 3üncü çeyrek büyüme verisinin yüzde 3,5 ile beklentileri aşmasına karşın altının ons fiyatı geçen haftadan bu yana devam eden yatay seyrini sürdürdü. Ons altın dün günü 1.129 dolardan tamamlamasının ardından bugün sınırlı yükselişle 1.131 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Altının gram fiyatı da dün 127 lira sınırına kadar gerilemesinin ardından günü 127,4 liradan tamamlamıştı. Bugüne sınırlı yükselişle başlayan gram altın, saat 10.25 itibarıyla 127,8 liradan işlem görürken, Kapalıçarşıda çeyrek altın 210, Cumhuriyet altını 856 liradan satılıyor.

AA Finans Analisti İslam Memiş, uluslararası piyasadaki yıl sonu tatilleri nedeniyle bu hafta altın fiyatlarındaki toparlanma isteğinin kalıcı olamadığını belirterek, hafta başında altının ons fiyatının test ettiği 1.140 dolar direncini aşamamasının, zayıf seyrin yıl sonuna kadar devam edebileceğinin işaretini verdiğini kaydetti.

Altının, yatırımcılar tarafından talep görmediği gibi satış pozisyonlarının halen devam ettiğine değinen Memiş, satış ağırlıklı seyrin ve buna bağlı fiyatlardaki gerilemenin gelecek hafta da devam edebileceğine dikkati çekti.

Memiş, teknik açıdan altının ons fiyatının 1.100 dolar seviyesine kadar devam edecek bir düşüş trendinde olduğunu tahmin ederek, Bugün altının ons fiyatında 1.127-1.132 dolar bandı takip edilecek. Altının gram fiyatının da önümüzdeki hafta düşüş eğilimini devam ettireceğini düşünüyorum. Teknik olarak takip edeceğimiz ilk destek 125 lira seviyesi olacaktır. dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir