Genel Haberler

Arka Sokaklar dizisine sürpriz isim

Kanal D’nin ekran klasiği dizisi Arka Sokaklar’a yeni bir oyuncu katıldı. Kanal D’nin ekran klasiği dizisi Arka Sokaklar’a yeni bir oyuncu katıldı.

Sevilen oyuncu Emir Benderlioğlu Arka Sokaklar dizisinde bir mafya babasını canlandıracak. ‘Dağ 2’ filminde de rol alan oyuncu Kanal D’de yayınlanan Renkli Sayfalar programında Arka Sokaklar’da çekimlere başladığını söyledi.Emir Benderlioğlu racon

EMİR BENDERLİOĞLU KİMDİR?

Emir Benderlioğlu, 28 Ekim 1979 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni bitirdi. Önce heykel okuyan oyuncu daha sonra grafik bölümüne geçti daha sonra da TRT tanıtım kordinatörü olarak çalıştı.

Ankara’da arkadaşı Alper Çağlar ile tanıştı ve daha sonra Alper Çağlar’ın yönetiminde: Bukalemun, 4 Saat, Kabakurgu, Camgöz filmlerinde oynadı. Camgöz hariç bu filmlerde başrol oynadı.

Alper Çağlar’ın filmlerindeki performansıyla beğeni toplayan oyuncu bir ajansa kaydoldu ve İstanbul’a yerleşti.

Emir Benderlioğlu, 2006’da Cem Özer ve Nurgül Yeşilçay ile birlikte Ademin Trenleri adlı sinema filminde, Bekir karakterini canlandırdı. Daha sonra da Sessiz Fırtına adlı dizide İbrahim karakterini canlandırdı. 2008 yılında da Dedektif Biraderler başrol oyuncusu olarak Savaş karakterini canlandırdı. Ayrıca Kavak Yelleri’nde Mine’nin sevgilisi Burak karakteri ile karşımıza çıkan Emir Benderlioğlu fotoğrafçılıkla da yakından ilgilenmektedir. Animasyon, 3D grafik gibi konulardaki yarışmalarda da ödüller kazanmıştır.

Emir Benderlioğlu, 6 Temmuz 2010 tarihinde kendisi gibi oyuncu olan Ceren Şekerci ile evlendi. Nur adında bir kızı vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir