Anne kız ev yapımı ürünleri AVM lere ve otellere satıyor

Bankadan kredi çekerek dükkan açan İzmirli anne-kız 7 ayda AVMlerden, 5 yıldızlı otellerden bile sipariş alır oldu. Mahalledeki işsiz kadınlara istihdam sağlandı.

İzmirde anne ile kızının azmi genç girişimcilere umut oldu. Ev hanımı Birgül Acar ve kızı Nilgün Toktaş, bugüne kadar komşularına ikram olarak yaptıkları ev böreği, mantı, katmer, erişte, köy yufkası, sütlü ekmek, turşu, sarma ve reçel tatlarıyla bankadan kredi çekerek dükkan açtı. Analı kızlı adlı dükkan yedi ayda AVMlerden, 5 yıldızlı otellerden, okul kantinlerinden bile sipariş alır oldu. Mahalledeki işsiz kadınlara istihdam sağlandı.

KADINLARA İSTİHDAM SAĞLADI

Bugüne kadar evlerine gelen misafire ikram ettikleri birbirinden lezzetli ev yapımı ürünleri dükkan açıp satmak için yola çıkan ev kadını Birgül Acar ve kızı Nilgün Toktaş önce KOSGEB kredisine başvurdu, sıra gelmesini beklemeden bankadan kredi çekti ve Buca Koop. Mahallesinde dükkan açtı. Analı kızlı adlı dükkanda ev böreği, mantı, katmer, erişte, köy yufkası, sütlü ekmek, turşu, sarma, reçel üreten anne ve kızın ürünlerinin lezzeti yedi ayda dilden dile yayıldı. AVMlerden, 5 yıldızlı otellerden, okul kantinlerinden bile sipariş alan anne ve kızı, mahalledeki işsiz kadınları istihdam ederek kadınların ev ekonomisine katkıda bulunmasını sağladı. Yanlarında 5 kadın sürekli çalışırken, yoğun zamanlar da ise bu sayı 10a çıkıyor.

Etiketler:

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir