Dizi Haberleri

Payitaht Abdülhamid 3. yeni bölüm fragmanlarında Sultan, Hiramı çözüyor

TRT 1 ekranında yayınlanan Payitaht Abdülhamid 3. yeni bölüm fragmanı ile bu akşam ekrana geliyor. Osmanlı Devletinin dağılma ve yıkılış dönemi Padişahlarından olan Sultan 2. Abdülhamid dönemine ışık tutan Payitaht Abdülhamid dizisi 2. yeni bölümde Abdülhamid, Hiramın mesajlaşmasını çözmüştür. Payitaht Abdülhamid 3. yeni bölüm fragmanları ile bu akşam TRT 1 ekranında.

Payitaht Abdülhamid 3. yeni bölüm fragmanları yayınlandı. Bu akşam ekrana gelecek olan Payitaht Abdülhamid 3. yeni bölüm fragmanında Sultan Abdülhamid, Hiramın mesajlaşmasını çözer. Yahudi devletinin ilk temellerinin yavaş yavaş atıldığı siyonist kongresi başkanı Thedor Herzlin siyonist kongre toplantıları gerçekleştirdiği dönemlere ışık tutan Payitaht Abdülhamid dizisinde aynı zamanda Osmanlı Devletinin dağılma ve çöküş sürecinde bile ne kadar güçlü olduğu izleyenlere aktarılıyor. Osmanlı Devletini bu zorlu süreçte 33 yıl tahtda kalarak ayakta tutmaya çalışan Sultan Abdülhamidin dış güçler ve içerdeki hainlere karşı nasıl mücadele ettiği dizinin konusu olarak öne çıkıyor. Payitaht Abdülhamid 3. yeni bölüm fragmanları ile bu akşam TRT 1 ekranında.

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD 3. BÖLÜM ÖZETİ

Sultan Abdülhamid (Bülent İnal), Hiram’ın (Berkan Şal) mesajlaşmasını çözmüştür. Hiram’ın kaçırılacağı saatte bir yemek daveti tertipler. Tüm Paşalar yemeğe davet edilmiştir. Sultan Abdülhamid saatini tam sekizde durdurur.

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD 3. BÖLÜM FRAGMANI

Saatin akrebi haine dönmüştür Bidar Kadın (Özlem Conker), Şehzade Abdülkadir’e (Can Sipahi) serzenişte bulunur. Dayısı Mehmet Paşa için bir şeyler yapması gerekiyordur. Abdülkadir kararlı bir şekilde, Sultan Abdülhamid’in yanına doğru gider. Fakat hiç beklemediği bir sürprizle karşılaşır. Theodor Herzl (Saygın Soysal) Siyonist Kongreyi toplamıştır. Kürsüye çıkıp Yahudi devletini nasıl kuracağını anlatacaktır. Artık Yahudilerin doğal lideri konumundadır.

Fakat kürsüye çıkması için halletmesi gereken mühim bir sorun vardır. Sultan Abdülhamid’e, Mehmet Paşa ile ilgili önemli bir bilgi gelir. Bu işin içinde Almanya yer alıyordur. Hünkârın bu mühim mesele ile ilgili tepkisi oldukça ilginç olacaktır.

Ömer (Akın Akınözü) ve Yusuf ( İbrahim Kendirci) Saraydan, Hünkârın hususi mührü ile mühürlenmiş bir sandık alır ve limana götürürler. Acaba sandıkta ne vardır? Sultan’ın suikast sırasında arabasının çarpması ile Saraya tedavi için getirilen ve hafızasını kaybetmiş olan Melike / Ahsen (Ezgi Eyüboğlu) geçmişini hatırlamak için çabalar ve yatağında ona geçmişini hatırlatacak bir ize rastlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir