Ramazan Bayramı tatili ne zaman başlıyor? Bayram tatili kaç gün?

Bayram tatili için artık kısa bir zaman kaldı. Ramazan ayı içerisinde yer aldığımız şu günlerde vatandaşlar Ramazan Bayramı tatili ne zaman başlayacak sorusuna yanıt arıyor. Bayram Tatili bu sene 24 Haziran Cumartesi (Arefe) günü başlayacak

Ramazan Bayramı için artık kısa bir süre kaldı. Vatandaşlar heyecan içinde Ramazan Bayramı tatili kaç gün sürecek sorusuna yanıt arıyor. 25 Haziran Pazar günü Ramazan Bayramının ilk günü olarak eda edilecek. 24 Haziran Cumartesi Arefe günü ile başlayacak olan Ramazan Bayramı tatili 27 Haziran Salı akşamı sona erecek. Öte yandan Milli eğitim Bakanlığı Öğretmenlerin bayramdan sonra 28,29, ve 30 Haziran tarihlerinde de idari izinli olacakları müjdesini verdi.

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Ramazan Bayramı tatili bu sene 25 Haziran Pazar günü başlayacak. 27 Haziran Salı akşamı sona erecek. Şimdiden tatil planları yapan vatandaşlar Bayram tatili kaç gün olacak sorusunu merak ediyor. Ramazan Bayramı tatili arefe günü ile birlikte 4 gün olacak

MEBDEN ÖĞRETMENLERE İZİN MÜJDESİ

Milli eğitim Bakanlığından, öğretmenlerin mesleki çalışma programı kapsamında, Ramazan Bayramı sonrası 28, 29 ve 30 Haziranda idari izinli sayılacağı bildirildi.

Bakanlığın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, Sayın Bakanımızın onayıyla öğretmenler, mesleki çalışma programı kapsamında bayram sonrası 28, 29 ve 30 Haziranda idari izinli sayılacaklar. ifadesine yer verildi.

2017 BAYRAM TARİHLERİ

2017 yılı Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı tarihleri;

Ramazan Bayramı Arefe Günü – 24 Haziran Cumartesi
Ramazan Bayramı 1. Günü – 25 Haziran Pazar
Ramazan Bayramı 2. Günü – 26 Haziran Pazartesi
Ramazan Bayramı 3. Günü – 27 Haziran Salı
Kurban Bayramı Arefe Günü – 31 Ağustos Perşembe
Kurban Bayramı 1. Günü – 1 Eylül Cuma
Kurban Bayramı 2. Günü – 2 Eylül Cumartesi
Kurban Bayramı 3. Günü – 3 Eylül Pazar
Kurban Bayramı 4. Günü – 4 Eylül Pazartesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir