Sosyal medyada paylaştığı yılan fotoğrafı başına iş açtı

Bodrumda, 2 metrelik bir yılanın fotoğrafını sosyal medya hesabından Az önce piton öldürdüm mesajı ile paylaşan 27 yaşındaki Gökhan Polatın cezalandırılması için internette imza kampanyası başlatıldı. Polat yılanı kendisinin öldürmediği, yol kenarında görüp, fotoğrafını şaka amacıyla paylaştığını söyledi.

BODRUM (Muğla), (DHA)

Bodrumdaki bir restoranda garson olarak çalışan Gökhan Polat, dün öğle saatlerinde Facebook hesabından ölü bir yılan fotoğrafı paylaşıp, üzerine Az önce piton öldürdüm notunu düştü. Polatın sosyal medyada kısa sürede çok sayıda kişi arasında yayılan bu paylaşımı başına iş açtı. İnternetteki www.change.org isimli sitede Polat için Nesli Tükenmekte Olan Piton Yılanını Vahşice Öldüren Kişi Cezalandırılsın adı altında imza kampanyası başlatıldı. Kampanyanın mesajında, Bir pitonu vahşice katleden Gökhan Polatın Hayvanları Koruma Kanunu Madde-4ü ihlalinden ve sorumlu olduğu eylemi sosyal medya hesabında Az önce piton öldürdüm şeklinde paylaşarak insanları hayvanlara zarar vermeye teşvik etmesinden dolayı, gerekli cezayı almasını istiyoruz. Piton yılanlarının neslinin tükenmesine engel olalım. Hayvanları katledenler cezasız kalmasın ifadelerine yer verildi.

BEN ÖLDÜRMEDİM, YOL KENARRINDA BULDUM

Hakkında imza kampanyası başlatıldığını arkadaşlarından öğrenince şoke olduğunu belirten Gökhan Polat, Yılanı ben öldürmedim, Turgutreisten Yalıkavaka motosikletimle giderken yol kenarında 2 metrelik ölü bir yılan gördüm. Otomobillerin ezdiği sanılan yılanın fotoğrafını çekip, Facebookta paylaştım. Kesinlikle ben öldürmedim. Ayrıca yılan piton da değil zaten. Amacım sadece şaka yapmaktı. Başıma böyle bir şeyin geleceğini aklımın ucundan bile geçmedi dedi.

Yılanın, Türkiyede sık görülen karayılan olduğu belirtildi.

Etiketler:

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir