TEM otoyolunda bayram yoğunluğu

Ramazan Bayramı tatili için yola çıkan vatandaşlar, TEM otoyolunun Bolu kesiminde araç kuyruğuna neden oldu. İstanbulda ise dün öğle saatlerinden itibaren başlayan bayram trafiği yoğunluğu sahur vaktine kadar devam etti. İBB trafik yoğunluk haritasına göre saat 09.00 itibariyle de yoğunluk yüzde 4 seviyesine kadar düştü.

Ramazan Bayramı tatili için İstanbuldan sabah saatlerinden itibaren yola çıkanlar, TEM otoyolunun Ankara yönü Bolu Dağı Tüneli kesimi ve Kuruçay mevkisi ile Gerede Karadeniz bağlantı yolunda yoğunluk oluşturdu. Yoğunluk nedeniyle güzergahta zaman zaman hasarlı ve yaralamalı trafik kazaları meydana geliyor.
Bolu Emniyet Müdürlüğü ekipleri, güzergahlarda aldığı ek tedbirlerle ulaşımın durmaması için aralıksız çalışıyor. Otoyolun belirli kesimlerinde de Bolu İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından radarlı hız kontrolü uygulanıyor. Karayolları ekipleri ise Bolu Dağı Tüneli güzergahını bölgede bulunan 87 kamera ile Tünel Kontrol Merkezinden takip ediyor. Trafik ekipleri sürücülerden, aşırı hız, yakın takip, hatalı sollama yapmamalarını ve araçlarında aşırı yük taşımamalarını istedi. Emniyet kemerinin önemine de değinen ekipler, kemerin araçta bulananları hayata bağladığını kaydetti.

İstanbulda bayram trafiği iftar vaktine kadar sürdü
İSTANBULda dün öğle saatlerinden itibaren bayram trafiği yoğunluğu artmaya başladı. Özellikle İstanbulun çıkış noktalarındaki gişelerde uzun araç kuyruğu oluştu. Çamlıca gişeler, Mahmutbey, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)nin yoğunluk haritasında göze çarpan noktalar. Anadolu yakasında TEM ve D-100deki trafik Kocaeli sınırına dayandı.

Yüzde 4lere kadar düştü
Akşam saatlerinde İstanbulun çıkış noktalarında trafik yoğunluğu daha da arttı. Çıkış noktalarında iftar vaktine kadar trafik yoğun olarak seyretti. İftar vaktinde, İBB trafik yoğunluk haritasına göre trafik, yüzde 10lara kadar düştü. İftarın ardından yine çıkış noktalarında trafik yoğunluğu arttı. İftarın ardından trafik yoğunluğu yüzde 26ları gördükten sonra tekrar düşüşe geçti. Sabah saatlerinde ise yüzde 4lere kadar geriledi

Bu arada polis, İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarına girişlerde şüpheli araçları durdurarak kontroller yaptı. Araçlardaki kişiler indirilerek üzerleri aranıp kimlik kontrolünden geçirilirken araçların içerisi arandı. Trafik polisleri de otogardan yolcu alan otobüslerde denetimler yaptı. Ekipler, otobüs sürücülerinin evraklarını kontrol etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir