THY den görme engelli yolculara özel hizmet

Türk Hava Yolları(THY), görme engelli yolcuların daha rahat seyahat etmeleri için yeni bir uygulama başlattı. Görme engelli yolcuların biniş kartlarını Braille alfabesiyle kabartmalı olarak bastırmaya başladı.

Bugün itibariyle başlatılan uygulamayı, Türk Hava Yolları’nın Genel Müdürü Bilal Ekşi duyurdu. Sosyal medya hesabı Twitter’dan konuya ilişkin açıklama yapan Ekşi, Atatürk Havalimanı dış hatlarda açtığımız özel check-in kontuarında görme engelliler için Boarding kartı Braille alfabesi ile basıyoruz dedi.

Bugün THY tarafından başlatılan uygulama ile seyahat edecek görme engelli yolcular, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Katı Özel Hizmet Check-in noktasından Braille alfabesiyle kabartmalı olarak hazırlanan biletlerini temin edebilecek. Bilet üzerinde yolcuların ad ve soyadı, uçağın saat kaçta olduğu, uçağın uçuş numarası, uçuş gerçekleştirileceği kapı ve yolcunun koltuk numarası gibi bilgiler kabartmalı olarak yazılacak.

Atatürk Havalimanı dış hatlarda açtığımız özel check-in kontuarında görme engelliler için Boarding kartı Briaille alfabesi ile basıyoruz. pic.twitter.com/auZhRJwvXJ
— Bilal EKŞİ (@BilalEksiTHY) 26 Ekim 2017

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir