Genel Haberler

Denizdeki havalimanı 2 milyon yolcuya ulaştı

Türkiye ve Avrupanın deniz üzerine kurulan tek havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı, açıldığı günden itibaren 2 milyon yolcuya hizmet verdi.

Gülyalı ilçesinde temeli 2011de atılan ve 22 Mayıs 2015te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın katılımıyla hizmete açılan Ordu-Giresun Havalimanı, daha önce çevre illerdeki havalimanlarını kullanmak durumunda kalan yöre halkına ulaşımda büyük kolaylık sağladı.

AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ordu-Giresun Havalimanını bu yıl 1 milyon yolcunun kullandığını belirterek, toplamda da 2 milyon yolcuya ulaşıldığını söyledi.

Deniz üzerine inşa edilen havalimanına çok yoğun talep olduğunu vurgulayan Çanak, Ordu-Giresun Havalimanından günlük ortalama 10 sefer düzenlendiğini kaydetti.

Çanak, havalimanından iç hatlarda İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalyaya, dış hatlarda ise Almanyanın Köln kenti ve KKTCye sefer düzenlendiği ifade ederek, özellikle bu yılın ilk 10 ayında 1 milyon yolcu kapasitesine ulaşılmasının çok sevindirici olduğunu dile getirdi.

Türkiyenin prestij projelerinden birine sahip oldukları için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğana teşekkür eden Çanak, sözlerini şöyle sürdürdü:

Tamamen Türk mühendislerinin eseri olan bu havalimanımızla ne kadar gurur duysak azdır. Havalimanı kısa süre içerisinde bölgemizin de kaderini değiştirdi. İki ilin 50 yıllık hayalinin gerçekleşmesinde başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, hükümetimize ve emeği geçen herkese çok teşekkürler ediyorum.

Çanak, özellikle yurt dışına düzenlenen seferlerin iptal olmaması için bölge halkına, Ordu-Giresun Havalimanını daha sık kullanmaları çağrısında bulunarak, yurt dışına çıkacakların öncelikli tercihlerinin Ordu-Giresun Havalimanı olmasını beklediklerini söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir